09 mei 2022

De hockeysport beoefen je bij MHC Rosmalen

ROSMALEN – In de nieuwe rubriek Onze Club gaan onafhankelijke nieuwspartners De Rosbode en lokale omroep ROS Radio op bezoek bij vrijwilligersorganisaties in Rosmalen en omgeving. In deze aflevering: MHC Rosmalen. De Rosbode en ROS Radio bieden een gratis podium aan lokale vrijwilligersorganisaties. Het is een goede manier om club, activiteiten en prestaties van leden online en offline onder de aandacht te brengen. Heb je als vrijwilligersorganisatie nieuws en informatie die je breed met Rosmalen en omgeving wilt delen? Mail dan je berichten naar rosbode@janenjanmedia.nl.

Door Corrianne Schijvens- van Hassel

In deze editie van de vereniging van de maand een kijkje achter de schermen bij hockeyclub MHC Rosmalen. De hockeyclub die in januari 1968 werd opgericht is ondanks het lange bestaan door de vele jeugdleden een ‘jonge’ club te noemen. Voorzitter Daniëlle van Aarle: “We hebben momenteel 1350 leden waarvan 900 jeugdleden. Alle jong-senioren teams trainen bij ons op vrijdag. Bewust, want naast het trainen is het ook goed voor het sociale element binnen de vereniging om de leeftijdsgenoten bij elkaar te brengen en de mogelijkheid te geven na afloop van de training samen te zijn in het clubhuis. MHC Rosmalen is een familieclub met een gezonde ambitie waar prestatie, sportiviteit en gezelligheid hand in hand gaan. We hebben een eigen locatie in Rosmalen aan de Jos de Letterlaan waar we over vijf velden beschikken.”

MHC Rosmalen wil zoveel mogelijk mensen kwalitatief verenigen rondom de hockeysport om invulling te geven aan hun sportieve, sociale en maatschappelijke behoeften. Iedereen van jong tot oud, spelend of ondersteunend, prestatie gericht of recreatief is welkom. Daniëlle: “Vanaf 3,5 jaar kunnen kinderen terecht bij het kabouterhockey dat in samenwerking met Hockeywerk aangeboden wordt. Vanaf 6 of 7 jaar worden de kinderen dan lid van onze vereniging en gaan ze trainen bij de Benjamins op zondag. Na de winter beginnen ze in de drietallen en groeien langzaam door via zestallen en achttallen. Spelenderwijs leren ze de sport onder de knie te krijgen. Vanaf 10 of 11 jaar speel je uiteindelijk in een elftal op een groot veld. We zijn begonnen met het hockey technisch beleidsplan een nieuwe impuls te geven met als focus het opleiden van (nieuwe)trainers en coaches om de jeugd naar een hoger spel- en plezierniveau te trekken. Dat geeft weer nieuwe energie.´

Ook voor volwassenen heeft MHC Rosmalen diverse mogelijkheden om de hockeysport te beoefenen. Daniëlle: ‘In de reguliere competitie hebben we voor de 18 tot en met 25-jarige de Jong Senioren. Dames tot en met 30 jaar en Heren tot en met 35 jaar spelen bij de Senioren en later bij de Veteranen. Ook hebben we voor dames tussen de 30 en 50 jaar de Busy Ladies Tuesday (BLT). Zeven volledige damesteams spelen op dinsdagavond een onderlinge competitie. Op maandagavond bieden we voor volwassenen vanaf 18 jaar trimhockey aan en sinds 2011 is MHC Rosmalen gestart met hockeyfaciliteiten voor kinderen en jongeren met een verstandelijke beperking, het G-Hockey. Nieuw is het Walking Hockey dat zich vooral richt op ouderen vanaf 60 jaar.´

Danielle van Aarle: “Naast alle trainingen en wedstrijden hebben we ook diverse eigen evenementen zoals een familietoernooi, een mini slotdag ( een jaarlijks landelijk KNBH-initiatief), het veteranentoernooi La Dolce Vita en nog veel meer leuke activiteiten. MHC Rosmalen kan een beroep doen op meer dan 150 actieve vrijwilligers om alle activiteiten te organiseren. Nieuwe enthousiaste vrijwilligers zijn altijd welkom voor diverse commissies en taken, waaronder deelname in het dagelijks bestuur. Ook staan we open voor maatschappelijke stages en studenten om onderzoek te doen. Heb je unieke vaardigheden, wil je jezelf ontwikkelen of zoek je een nieuwe uitdaging neem dan eens contact op via voorzitter@mhcrosmalen.nl

Foto: Clicking Images

Foto's:


0